Montaż folii okiennych przeciwsłonecznych

folie przeciwsłoneczne, lustro weneckie, folie selektywne

Dlaczego warto sięgnąć po folie przeciwsłoneczne na szyby?

Folia przeciwsłoneczna w skuteczny sposób odbija i redukuje promienie słoneczne odpowiedzialne za nagrzewanie się pomieszczenia. Stosowane przez nas folie redukują 99% szkodliwego dla naszych oczu oraz skóry promieniowania UV. Zastosowanie folii przeciwsłonecznej w wielu przypadkach jest znacznie tańszą i zdrowszą, a nawet skuteczniejszą alternatywą dla systemu klimatyzacji. Proponujemy przeciwsłoneczne folie okienne:
 • lustrzane (efekt lustra, 3 stopnie przyciemnienia: 80%, 60%, 50%),
 • neutralne (bez efektu lustra, przyciemniające),
 • ceramiczne (bardzo jasne, przyciemnienie 25%).
Te pierwsze przypominają lustro weneckie i zapewniają prywatność osobom znajdującym się wewnątrz pomieszczenia. Folia przeciwsłoneczna przezroczysta natomiast nie zmienia wyglądu okien i można stosować ją tam, gdzie prywatność nie jest zbyt istotna.

Folia przeciwsłoneczna okienna – naklejanie na szyby

W przypadku zastosowania folii na szybę jako bariery przeciwsłonecznej ważne jest, aby warstwa ochronna przed słońcem została dobrze zamontowana – oklejanie okien folią zarówno lustrzaną, jak i przezroczystą wymaga precyzji. W związku z tym, decydując się na zakup folii przeciwsłonecznej, warto wybrać opcję z montażem. Profesjonalne nakładanie produktu, a także odpowiedni jego dobór mogą sprawić, że przeciwsłoneczna folia okienna będzie praktycznie niewidoczna na szybie. Wybierając różnorodne produkty, m.in. folie z efektem lustra weneckiego, można uzyskać piękny efekt wizualny, który pozytywnie wpłynie na wygląd całego budynku.

Folia do okien przeciwsłoneczna a przepuszczalność światła

Proponowana przez nas folia na szyby okienne, m.in. ta z efektem lustra weneckiego, przyczynia się do przyciemniania szyb. Najskuteczniejsze folie okienne przeciwsłoneczne sprawiają, że przepuszczalność światła spada do 15%. Czasem jednak zależy nam na jak największej jasności. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się folie lustrzane na okna z większą przepuszczalnością światła, które także można znaleźć w naszej ofercie.

Folia przeciwsłoneczna na okna – wewnętrzna czy zewnętrzna

Wybierając okienną folię, można zdecydować się na wersję wewnętrzną lub zewnętrzną. W obu przypadkach ochrona przeciwsłoneczna zostaje zachowana. Zewnętrzna folia z efektem lustrzanym ma jednak skuteczniejsze działanie przeciwsłoneczne. Tego rodzaju folie weneckie na okna odbijają i redukują promienie słoneczne przed dotarciem do szyby, dzięki czemu eliminują jej nagrzewanie. Ponadto folia okienna przeciwsłoneczna zewnętrzna ma zwiększoną wytrzymałość na zarysowania i zmienne warunki atmosferyczne. Takie folie przeciwsłoneczne sprawdzą się np. na okna dachowe. Ze względu na wysokość okien, aby przykleić folie zewnętrzne przeciwsłoneczne, często konieczne jest zastosowanie rusztowań, zwyżek, a nawet lin wspinaczkowych, co wymaga większych nakładów finansowych. Wysoka skuteczność sprawia jednak, że inwestycja ta jest opłacalna. Przeciwsłoneczna folia na okna wewnętrzna jest łatwiejsza w montażu, gdyż wykonywany jest on w pomieszczeniu. Skuteczność folii lustrzanej na szyby w wersji wewnętrznej jest nieznacznie słabsza w porównaniu do zewnętrznej, co rekompensują jednak koszty montażu oraz samej folii. Warto pamiętać, że folie wewnętrzne nie są zalecane do instalacji na dużych szybach zespolonych, gdyż w wyniku zróżnicowanego nagrzewania się warstw szyby zespolonej powstają niekorzystne naprężenia termiczne, które skutkować mogą pęknięciem szyby.

Folie okienne – lustro weneckie i nie tylko – montaż w województwie śląskim

Folia przeciwsłoneczna może być montowana na każde okno, nawet dachowe. Warto pamiętać, że aby produkt przez długi czas pełnił swoją funkcję i efektownie się prezentował, dobrze jest powierzyć jego instalację specjalistom. Fachowcy z naszej firmy wykonają dokładny pomiar okien oraz stworzą projekt z uwzględnieniem wybranej folii na okno (np. imitującej lustro weneckie czy folii przeciwsłonecznej przezroczystej). Następnie starannie przygotują folie przeciwsłoneczne oraz zrealizują profesjonalny montaż do szyb – we wcześniej ustalonym terminie. Działalność naszej firmy obejmuje Śląsk. Na montaż folii na okna – naturalnej lub z efektem lustra weneckiego – w naszym wykonaniu mogą liczyć mieszkańcy Katowic i innych miejscowości w województwie śląskim. Przekonaj się sam, że folia przeciwsłoneczna – zawłaszcza w pakiecie z montażem – to doskonały wybór. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Projekt i wizualizacja

Zrobimy pomiary, przygotujemy projekt i wizualizację Twojego pomysłu.

Cięcie i nacinanie

Przygotowanie folii do oklejania poprzez wycinanie i nacinanie kształtów oraz napisów.

Montaż

Wykonamy profesjonalny montaż folii.

Folia lustrzana s40:

 • przepuszczalność światła – 40%,
 • całkowita redukcja promieni słonecznych – 66%,
 • redukcja promieni UV – 99%.

Folia lustrzana s40:

 • przepuszczalność światła – 40%,
 • całkowita redukcja promieni słonecznych – 66%,
 • redukcja promieni UV – 99%.

Folia lustrzana s20:

 • przepuszczalność światła – 16%,
 • całkowita redukcja promieni słonecznych – 82%,
 • redukcja promieni UV – 99%.

Folia lustrzana s20:

 • przepuszczalność światła – 16%,
 • całkowita redukcja promieni słonecznych – 82%,
 • redukcja promieni UV – 99%.