Folie okienne do łazienki – jaki typ wybrać?

Łazienka jest miejscem, gdzie prywatność stanowi szczególnie istotny aspekt. Jeśli znajduje się w niej okno, ważne staje się jego osłonięcie, tak by móc korzystać z pomieszczenia swobodnie i bez stresu, że ktoś będzie nas podglądał. Tradycyjne osłony, takie jak rolety czy żaluzje, często w znacznym stopniu zmniejszają przepływ światła. Wśród naszych propozycji znajdują się rozwiązania, które gwarantują intymność, ale też wysoką jasność w słonecznych godzinach – folie okienne do łazienki. Jakie są rodzaje oklein, które warto zastosować w tym pomieszczeniu? Zapraszamy do lektury.

Folia lustrzana

folia matowa mrożona

Jedną z propozycji jest folia z efektem lustra weneckiego. Dzięki niej osoba znajdująca się w łazience widzi, co dzieje się za oknem, ale przechodnie od zewnątrz nie widzą wnętrza pomieszczenia. Taka folia często chroni też przed promieniowaniem UV, a także przed nagrzewaniem się wnętrz. Należy jednak pamiętać, że po zmroku i gdy zapalamy światło, folia traci właściwości ochronne przed spojrzeniami ludzi, a co za tym idzie, konieczna staje się dodatkowa osłona, by zachować prywatność.

Folia matowa – mleczna/mrożona

Propozycję, którą szczególnie warto wziąć pod uwagę, w przypadku gdy rozważamy folie okienne do łazienki, stanowi folia matowa – mleczna lub mrożona. Przepuszcza ona sporo naturalnego światła, a jednocześnie chroni prywatność. Z tego typu okleiną kończą się zmartwienia o spojrzenia przechodniów i to bez względu na porę dnia czy też zapalone światło. Nie trzeba więc stosować dodatkowych zabezpieczeń w postaci rolet czy żaluzji. W dodatku folia ta pięknie prezentuje się na oknie i wpływa pozytywnie na wystrój łazienki.

 

folia ozdobna

Folia elektryczna

Niezwykle ciekawą propozycją jest nowoczesna folia LCD – ciekłokrystaliczna. Wykorzystane w tym produkcie ciekłe kryształy są rozproszone, co powoduje załamanie światła – folia jest matowa. Pod wpływem napięcia elektrycznego cząsteczki porządkują się i folia staje się przezroczysta. Jest to produkt, który może zmienić swoja przejrzystość w bardzo szybkim czasie, dlatego z łatwością może być dostosowana do aktualnych warunków na zewnątrz. Folia jest prosta w obsłudze – do jej sterowania służy niewielki pilot. To świetne rozwiązanie do łazienki.

Folia ozdobna

Wspomniane wyżej rozwiązania sprawdzą się w przypadku różnego rodzaju wnętrz – klasycznych i nowoczesnych. Należą raczej do propozycji stonowanych. Co jeśli jednak zależy nam na odrobinie szaleństwa w dekoracji łazienki? Wtedy warto wziąć pod uwagę ozdobne folie okienne. Przy ich wyborze można skorzystać z gotowych propozycji lub podjąć się zaprojektowania folii według własnego pomysłu. W tym przypadku ochrona prywatności zależna jest od konkretnego egzemplarza folii.

Folia na okno to doskonałe rozwiązanie, które w wielu przypadkach zapewnia intymność, ale także pozytywnie wpływa na wygląd pomieszczenia. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba pamiętać, by wybierać produkty wysokiej jakości, które posłużą na lata, nawet w łazience, w której panuje wysoka wilgotność. Istotny jest także profesjonalny montaż folii. Zarówno po doradztwo, jak i pomoc we wprawnej aplikacji okleiny dobrze jest zwrócić się do profesjonalistów – takich jak my! Myślisz o naklejeniu folii w łazience? Odezwij się do nas, a my zajmiemy się wszystkim.